گردنبند نقره

گردنبند نقره

گردنبند نقره را با چه لباس هایی ست کنیم ؟

گردنبند نقره با تمام لباس ها قابلیت ست شدن را دارد . بنابراین می توانید به راحتی گردنبند نقره خود را با لباس های دلخواهتان استفاده کنید .
بهتر است گردنبند های نقره و طلا را در کنار یکدیگر استفاده نکنید . اگر چه ترکیب بعضی از دستبندها یا انگشترهای طلا و نقره در کنار یکدیگر زیبا می باشد ، اما استفاده همزمان چند گردنبند طلا و نقره در کنار هم توی ذوق می زند .
از آنجا که نقره به همه ی خانم ها می آید می توانید صرفنظر از رنگ پوست و مو و چشم ، از گردنبند نقره استفاده کنید.

 

کاربرد گردنبند نقره در موقعیت های مختلف

اگر میخواهید از  گردنبند نقره در  روز استفاده کنید و همچنین توجه دیگران را خیلی به خود جلب نکنید ، لباس خود را از رنگ های سرد و سیاه انتخاب کنید . لباس هایی با طیف های رنگ سفید نظیر رنگ پوست تخم مرغی ، ترکیب زیبایی را در کنار گردنبند نقره ایجاد می کنند . برای جلب توجه بیشتر می توانید لباس هایی با رنگ های آبی فیروزه ای ، نارنجی و یا آلویی را در کنار گردنبند خود استفاده کنید .

ترکیب گردنبند نقره با ست لباس نقره ای ( کیف و کفش پاشنه بلند نقره ای ) ترکیب زیبایی را ایجاد میکند که باعث متمایز شدن شما از دیگران می شود .

تم رنگ سفید

طیف رنگ سفید

در هنگام شب ، از زیورآلاتی که دارای سنگ های رنگی مثل روبی یا الماس هستند در کنار گردنبند نقره استفاده کنی .
به علاوه می توانید از یک دستبند نقره ظریف و گوشواره نقره که با گردنبند نقره ست باشد استفاده کنید .

نکات استفاده از گردنبند نقره

لباس های رسمی : از گردنبند و زیورآلات نقره ساده استفاده کنید .

مهمانی های غیر رسمی : از یک گردنبند نقره که دارای سنگ های زینتی مثل الماس است استفاده کنید .

لباس یکدست سیاه : از یک گردنبند نقره که دارای سنگ هایی با رنگ های مختلف است استفاده کنید .

راهنمای تعیین سایز گردنبند نقره

منظور از سایز گردنبند ، طول زنجیر گردنبند است . چندین سایز استاندارد گردنبند در بازار وجود دارد . هنگام خرید گردنبند نقره باید از سایز دقیق گردنبند خود مطلع باشید و گردنبندی را خریداری کنید که برای شما مناسب باشد .

اندازه های استاندارد گردنبند نقره

چند سایز استاندارد گردنبند برای خانم ها وجود دارد . در اکثر خانم ها ، هر یک از این اندازه ها در یک قسمت خاص از بدن قرار می گیرد :

گردنبند چوکر : استاندارد این سایز گردنبند ۴۰ سانتی متر می باشد .

سایز پرنسس : استاندارد این سایز ۴۵ سانتی متر می باشد . اما این گردنبند در سایز های ۴۳ تا ۴۸ سانتی متر موجود می باشد . این سایز گردنبند معمولا روی استخوان ترقوه قرار می گیرد .

سایز متینی : استاندارد این سایز گردنبند ۵۰ سانتی متر می باشد . این گردنبند کمی پایین تر از ترقوه قرار می گیرد .

نکته : اگر می خواهید گردنبندتان پایین تر از سایز متینی قرار گیرد، از زنجیرهای ۵۵ یا ۶۰ سانتی متری استفاده کنید.

نکته : سایز گردنبند نقره برای کودکان بین ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر می باشد .

تعیین سایز گردنبند

١.گردنبند را روی یک سطح تخت قرار دهید . سعی کنید زنجیر گردنبندکاملا مستقیم باشد .

٢. طول گردنبند را به کمک خط کش یا متر اندازه بگیرید .

گیره ی گردنبند را در محاسبات خود در نظر نگیرید .

تعیین سایز گردنبند نقره بر مبنای سایز گردن

هنگام انتخاب سایز گردنبند نقره ، مهمترین عامل  سایز گردن شما است . اگر سایز گردن شما کوچک باشد ، گردنبند نقره تان پایین تر از فردی قرار می گیرد که گردنش بزرگ تر است .

سایز دور گردن خود را به کمک یک متر پلاستیکی اندازه بگیرید.

جهت معین کردن حداقل سایز گردنبند مناسب شما ، ۵ تا ۱۰ سانتی متر به اندازه ی دور گردن خود اضافه کنید. اگر این عدد را اضافه نکنید، گردنبند شما کاملا چفت گردنتان خواهد بود.

در صورتیکه قد خرید گردنبند سایز چوکر را دارید ، لزومی ندارد که ۵ تا ۱۰ سانتی متر را به اندازه ی دور گردن خود اضافه کنید.

در صورتیکه نمی خواهید گردنبند سفارشی مناسب سایز گردن خود خریداری کنید ، گردنبندی را انتخاب کنید که بزرگ تر از سایز گردن شما باشد . به عنوان مثال اگر سایز گردن شما ۴۳ سانتی متر است ، باید حداقل ۵ سانتی متر به آن اضافه کنید . عدد بدست آمده ۴۸ سانت خواهد بود . از اینرو به جای خرید گردنبند استاندارد ۴۵ سانتی، یک گردنبند استاندارد ۵۰ سانتی خریداری کنید .

تعیین سایز گردنبند نقره بر مبنای قد

علاوه بر سایز گردن ، قد شما هم در تعیین سایز گردنبند موثر است . گردنبندهای بلند برای خانم های قدشان کوتاه است مناسب نیست . همچنین گردنبندهای کوتاه به خانم های بلند قد نمی آید .

اگر قدتان کمتر از۱۶۲ سانتی متر است، از گردنبندهای ۴۰ تا ۵۰ سانت استفاده کنید .

اگر قدتان بین ۱۶۲ تا ۱۷۰ سانتی متر است می توانید از تمامی سایزهای گردنبند استفاده کنید .

در نهایت اگر قد شما بیشتر از ۱۷۰ سانتی متر است ، از گردنبندهای بلند استفاده کنید .

انتخاب گردنبند نقره بر مبنای شکل بدن

هنگام تعیین سایز گردنبند ، اندام خود را نیز در نظر داشته باشید . گردنبند هم مثل لباس  می تواند اندام شما را چاق تر یا لاغرتر نشان دهد .

گردنبندهایی که دقیقا بالای سینه قرار می گیرند ، سینه را برجسته تر نشان می دهند . معمولا سایزهای ۵۰ تا ۵۵ سانتی متر برای این مورد مناسب هستند .

خانم هایی با سینه های کوچک ، از زنجیرهای ظریف با طول ۵۵ سانتی متر استفاده کنید .

خانم هایی با بدن توپر ، از گردنبندهایی که رو یا پایین سینه قرار می گیرد استفاده نکنید . این گردنبندها به خوبی روی این قسمت ها قرار نمی گیرند . در عوض از گردنبندهایی به طول ۴۵ سانتی متر استفاده کنید .

برق انداختن گردنبند نقره

به راحتی می توانید با استفاده از مواردی که در هر خانه ای پیدا میشود گردنبند نقره و جواهرات نقره خود را درخشان کنید

پودر ماشین لباسشویی : یک کاسه متوسط را به وسیله ورق آلومینیوم بپوشانید و درون آن را با آب داغ بریزید سپس یک قاشق غذاخوری پودر لباسشویی را در آب حل کرده و گردنبند نقره و یا جواهیرات نقره خود را به مدت یک دقیقه در آب قرار دهید در انتها جواهر خود را شسته و خشک کنید .

سس گوجه فرنگی : مقداری از سس گوجه را بر روی حوله ریخته و حوله را بر روی قسمت هایی از نقره که سیاه شده است بمالید . اگر با این کار نقره براق نشد بخش های سیاه را به مدت ۱۵ دقیقه با سس بپوشانید  سپس با یک پارچه نرم تمیز کرده و آن را شسته و خشک نمایید . همچنین می توانید برای تمیز کردن درزها نقره خود از مسواک نرم استفاده کنید.

ژل ضدعفونی کننده دست : ژل آنتی باکتریال ضدعفونی کننده جلا دهنده ای بسیار عالی برای گردنبند نقره و سایر نقره جات می باشد . چند قطره از این ژل را بر روی پارچه نرمی ریخته و بخش های سیاه شده نقره را با آن تمیز کنید .

خمیردندان : مقداری خمیردندان را روی پارچه ای زده و بر بخش های تیره نقره بکشید . سپس بخش هایی که با خمیردندان تمیز شده را پاک و خشک کنید تا درخشش آن را با چشمان خود ببینید .

شیشه پاک کن : شیشه پاک کن را روی پارچه یا مسواک اسپری کرده و از آن برای تمیز کردن نقره استفاده کنید . با این کار نقره شما مثل روز اول براق و درخشان خواهد شد .

استفاده از مقداری آبلیمو : نقره را به مدت یک شب در محلول یک قاشق غذاخوری آب لیمو، یک و یک دوم فنجان آب قرار دهید تا نقره‌های خود را مثل روز اول‌شان نو کنید.

استفاده از آب و جوش شیرین : نقره‌های تیره و سیاه شده به هیچ عنوان نمی‌توانند در برابر این دستورالعمل مقابله کنند. یک لیتر آب، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را مخلوط کرده و کمی بجوشانید. نقره را به مدت ۱۰ ثانیه و یا بیشتر در این مواد قرار داده و پس از این مدت آن را خارج کنید. و با یک اسفنج مرطوب بر روی نقره را تمیز کنید سپس آن را شستشو داده و خشک کنید.

سرکه : با قرار دادن نقره‌جات خود در محلول یک دوم فنجان سرکه سفید و ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین به مدت ۲ الی ۳ ساعت نیز می‌توانید جلوه و درخشندگی را به جواهرات خود بازگردانید. پس از این مدت آنها را با آب سرد شستشو داده و به طور کامل خشک کنید.

جلوگیری از سیاه شدن گردنبند نقره و سایر نقره جات

گچ : برای براق ماندن نقره ها و جلوگیری از سیاه شدن آنها همچنین می توانید چند قلم گچ را در قفسه یا کشویی که نقره های خود را در آن نگهداری می کنید بگذارید . گچ ها رطوبت را به خود جذب کرده و از سیاه شدن نقره ها جلوگیری می کنند.

نرم کننده مو : برای جلوگیری از سیاه شدن نقرجات خود و همچنین گردنبند های نقره می توانید مقداری نرم کننده مو را بر روی نقره تمیز مالیده و بگذارید خشک شود .

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *