همه چیز در مورد برند Chanel را اینجا بخوانید

Gabrielle Chanel ملقب به Coco Chanel که موسس کمپانی CHANEL است در سال ۱۸۸۳ متولد شد. لقب کوکو زمانی به خانم شنل داده شده بود که ایشان خواننده ای در یکی از کافی شاپ های فرانسه بود. البته او خیاطی متخصص هم بود. به نقل قول وی همیشه چیزهایی را طراحی میکرد که میپسندید خودش بپوشد. او در طراحی لباسهای شب و شلوار و خیلی از اقلام دیگر مهارت های خاصی داشت.

ایده ی تاسیس برند خودش زمانی به ذهنش ظهور کرد که در سال ۱۹۰۸ به عنوان برترین خیاط سال انتخاب شد. یک سال بعد در سال ۱۹۰۹ او رسما یرند chanel (شانل) رو تاسیس کرد. سرلوحه ی اصلی این کمپانی توجه به ذوق و سلیقه ی هنری و زیبایی بود که مختص به هیچ زمان خاصی نباشد .

در سال ۱۹۱۴ کار خود را گسترش داد و دو بوتیک برای طراحی مدهای شیک و در عین حال ساده ی شانل که دارای تزئینات پر زرق و برق بود را افتتاح کرد. در طی جنگهای جهانی اول و دوم با وجود تمام کاستی ها و کمبودهایی نظیر پارچه سبک شانل تغییری نکرد و همچنان شهرتش حفظ شد.

شانل در سال ۱۹۲۱ با تولید اولین عطر خود یعنی CHANEL N5 (5 عدد شانس Chanel) خط تولید عطر و ادکلن خود را افتتاح کرد. امروزه CHANEL یکی از مطرح ترین و پر فروش ترین برندها مخصوصا در عطر و ادکلن به شمار می رود. عطر و لباسهای زنانه خاص جزو آن دسته از محصولات است که برای همه ی انسان ها به یک نیاز تبدیل شده است و در حال حاضر برند Chanel به یک متخصص حرفه ای در زمینه لباسهای زنانه خاص تبدیل شده است!

براساس جدیدترین اخبار کاخ خصوصی شنل، به طور مشترک به آلن ورتهایمر و جرارد ورتهایمر تعلق دارد، که از نوادگان بزرگ پی‌یر ورتهایمر محسوب می‌شوند که از اوایل شکل‌گیری این موسسه (۱۹۲۴) شریک اصلی شنل بود.

براساس شهرت زبانزد شانل بسیاری از مشاهیر معروف جهان به عنوان مدل برای این کمپانی تبلیغات انجام داده اند اعم از کاترین دنوو (که در دهه ۱۹۷۰، ارائه‌کنندهٔ شماره ۵ محصولات شنل بود)، نیکول کیدمن (که از اوایل دههٔ ۲۰۰۰۰ میلادی، ارائه‌دهنده عطر شانل شماره ۵ محسوب می‌شد)، آدری تاتو (مدل شمارهٔ ۵ فعلی موسسه شانل)، کایرا نایتلی (مدل ارائه‌کنندهٔ فعلی برای محصول مادموازل کوکو) اشاره نمود.

یکی از معروفترین مدل های تبلیغاتی شانل مریلین مانرو (ارائه کنندهٔ شماره ۵ شانل در دهه ۱۹۵۰) بود، که تصویر او مختص همین محصول بود و در واقع به عنوان نماد آن شناخته شده است. این تبلیغ بسیار خاص مریلین مانرو را در حالتی نشان میدهد که عطر شانل را در دست دارد و عکاس حرفه ای و سبک خاص مریلین مانرو این عکس را همیشگی و ماندگار کرد که شهرت بسیاری را برای عطر شنل به ارمغان آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *