طریقه ی نگهداری از انواع گل ها

طریقه نگهداری از گل

گل ها فضای خانه را دل انگیز میکنند . پس زمانی که شاخه های گل میخریم و یا از کسی گل هدیه میگیریم دوست داریم عمر تازه بودن آنها را افزایش دهیم . در ابتدا به چند نکته که از گذشته تا کنون زبان به زبان در رابطه با طریقه ی نگهداری از انواع گل ها گفته شده را بیان کرده و صحت آنها را بررسی میکنیم.

  •  احتمالا شما هم شنیده اید که می گویند قرص آسپیرین و یا سرکه به طولانی کردن عمر گل هایی که از شاخه بریده شده اند ، کمک می کند، ولی باید توجه داشته باشید که این چیزها در واقع تأثیر زیادی ندارند . چیزی که ممکن است تأثیر داشته باشد ، استفاده از لیموناد است . تجارب علمی اثبات کرده است که پر کردن گلدان گل از سون آپ بجای آب می تواند گلها را تا دو هفته شاداب نگه دارد !
  •  یک قصه قدیمی وجود دارد که می گوید اگر یک سکه پنی را ته گلدان گل لاله بیندازید آنها را راست نگه می دارد . به نظر می رسد درست است !
  •   فرو کردن ساقه لاله در آب و یخ به هنگام صبح و بریدن نیم اینچ از ته ساقه موجب طولانی شدن عمر لاله می شود !
  •  اطلسی ها آب را دوست دارند ، پس بجای آب پاشیدن به آنها ، بهتر است آنها را سریع در کاسه ای از آّب خنک فرو ببرید !

بهترین روش ها برای طولانی کردن عمر گل هایی که از شاخه بریده شده اند را در زیر میبینید

  1. بریدن کمی از قسمت انتهایی ساقه روزانه مفید است و سبب می شود که گل ها میزان ثابتی از مواد غذایی و آب دریافت کنند .
  2. اگر قبل از خریدن گل ها و گذاشتن آنها در گلدان ، زمان زیادی دارید ، کافی است که هر کدام از آنها را در محفظه های آب جداگانه بگذارید و یا از قبل نقشه بکشید و سطل آبی همراهتان داشته باشید و یا حداقل به دور ته گل ها حوله خیسی بپیچید .
  3. نگاهی به ساقه ی گل ها بیندازید . اگر دیدید که در آنها سوختگی و خشکی به مقدار زیاد وجود دارد . زمان بریدن انتهای ساقه رسیده است ! زیرا اکثرا گل فروش ها آبی که ساقه های گل درون آن وجود دارند را تند تند عوض میکنند و بریدن انتهای ساقه ها به عهده ی ماست .
  4. هیچوقت هیچوقت از گلدان های تیره و یا کدر برای نگهداری گل های شاخه بریده استفاده نکنید . گلدان مورد نیاز باید گلدان تمیز و براقی باشد که با آب داغ و صابون شسته و آبکشی شده باشد تا دیگر در آن میکروارگانیسم هایی که موجب نابودی گل های عزیز شما می شود وجود نداشته باشد .

بعضی از فروشندگان شاخه های گل ها را درون محلولی قرار میدهند تا باعث تازه ماندن بیشتر آنها باشد . اکثر گل های فروشگاه سه سوت کادو  دارای این خاصیت هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *