سنگ ماه تولد: کادو ولنتاین برای متولدین دی تا تیرماه (ژانویه تا ژوئن)

سنگ ماه تولد: کادو ولنتاین برای متولدین دی تا تیرماه (ژانویه تا ژوئن)

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد سواروسکی سافیروس

سلام به دوستای خوبم. الیانا هستم. امروز از سنگ های ماه تولد سواروسکی براتون می گم. اینکه چه نمادها و راز و رمزهایی در هر سنگ نهادینه شده. اینکه چه رابطه ای بین هر سنگ با ذهن و روح و روان ما برقراره. سنگهایی که یک پل نامرئی با ستون های استوار بین شما و عشقتون می سازن.
فکر می کنم تو این دوره زمونه آدم ها همه دنبال عشق و محبت واقعی می گردن. چه بهتر که برای ولنتاین یه هدیه بدیم که فقط مادی نباشه. بلکه، علاوه بر خواص درمانی برای بدن، مفاهیم آرامش، مهر و وفا و عشق ماندگار رو هم به هر دو طرف القا کنه.
هر سنگ ماه تولد قابلیت حکاکی داره. می تونه با ترکیب با فلزات دیگه در انگشتر زنانه یا مردانه، گوشواره و گردنبند، دستبند، ساعت و تزیینات متنوع خودنمایی کنه.
در اینجا شش سنگ ماه تولد، یعنی، سنگ های متولدین دی-بهمن-اسفند-فروردین-اردیبهشت-خرداد و تیرماه رو به نمایش می گذاریم.البته ماههای میلادی دقیق بر ماههای شمسی منطبق نیستن. ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن، برای مثال، هم تراز ژانویه میشه.

سنگ ماه تولد: لعل قرمز، لعل سبز (ماه ژانویه: ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن)

زیباترین انگشتر مردانه لعل قرمز سواروسکی سنگ ماه تولد

سنگ جواهر گارنت یا لعل قرمز زیبایی و درخشندگی دانه انار را دارد. لعل انارگون در اسطوره های یونانی تداعی کننده عشق در سالگرد دوم، ششم و نوزدهم ازدواج بوده. لعل جواهری پر رمز و راز و متافیزیک و به قدمت عصر برونز است. نمادهای متنوعی در خود نهفته دارد: عشق جاودانه و پر حرارت معروفترین نماد است. اگر افسردگی دارید، این سنگ خاصیت ضدافسردگی، انرژی مثبت، آرامش و تعادل روحی-روانی و خوش خلقی دارد. لعل قرمز صاحب خود را از افکار پوچ رهایی می بخشد؛ عوطف و هیجانات را آرام و انرژی های منفی را دور می کند.
اگه می خواین از شر منفی بافی و تاثیر آدمهای بد دور بمونین، انگشتر، گوشواره یا گردنبندی از لعل بپوشین. اگه هدیه ای که با لعل تزیین شده به عشقتون بدین، هرگز از دستتون نمی ره. حتی اگه مدتی ازتون دور بمونه، باز برمیگرده.

سنگ ماه تولد: لعل در دل تاریخ

باستان شناسان گردنبندی از لعل را بر گردن یک فرد جوان متعلق به ۳۰۰۰ قبل از میلاد کشف کردند که نشانه سختی و دوام لعل ست. تصویر افلاطون، فیلسوف بزرگ یونانی روی لعل حکاکی شده. کشور بلژیک اکنون منبع سنگ لعل ست. لعل در قرون ۱۸ و ۱۹ اروپا (ویکتوریا و اسپانیای قدیم در میان پروتمندان رایج بود. زمانی نمادی از خورشید بود. به لحاظ ترکیبات، لعل ترکیبی از انواع سیلیکات های معدنی با ساختار کریستال مکعبی و ترکیب شیمیایی ست.

مراقبت از جواهر لعل
با صابون، آب گرم و یک پارچه نرم بشویید. به جز لعل سبز، لعل های دیگر را می توان با امواج مافوق صوت درخشندگی و جلا داد. از تماس با مواد شیمیایی، حرارت بالا و وزش تند دور نگه دارید.

زیباترین لعل سبز گارنت سنگ ماه تولد سواروسکی کادو ولنتاین

لعل سبز (دمانتوید): نرم تر از لعل قرمز و یکی از گرانترین و کمیاب ترین جواهرات ست.

سنگ ماه تولد: یاقوت ارغوانی (ماه فوریه: ۱۲ بهمن تا ۹ اسفند)

سنگ یاقوت ارغوانی سواروسکی متولد بهمن و اسفند کادو ولنتاین

یاقوت ارغوانی (بنفش) نوعی سنگ جواهر کوارتز است. به یاقوت ارغوانی “رز فرانسه” هم می گویند. این سنگ چندین نماد دارد: عشق وفادارانه، پادکدامنی معشوق، تعادل در رفتار و فکر، آرامش و شجاعت.
یاقوت ارغوانی برای صاحبش اعتماد به نفس، پروت، قدرت و جذب کنندگی می آورد. در گذشته و حتی امروزه، مردان برای جلب نظر زنان زیباروی این جواهر رو به خودشون می آویختند.

سنگ ماه تولد یاقوت ارغوانی سواروسکی برای متولد بهمن و اسفند

به قولی، گذاشتن لعل ارغوانی زیر بالش کابوس شبانه و بی خوابی رو دور می کنه.
از نظر تاریخی، از یاقوت ارغوانی در مراسم مذهبی و مراسم پادشاهان و ملکه ها از مصر باستان تاکنون
جواهر ششمین سالگرد ازدواج و از یاقوت قرمز دست کمی ندارد.
نکته: تهیه لعل ارغوانی هزینه زیادی ندارد.

مراقبت از سنگ ماه تولد لعل ارغوانی

دوری از تابش اشعه خورشید، مواد شیمیایی، شوینده های خانگی و اسپری. از مسواک یا پارچه نرم و محلول آب گرم و صابون ملایم به آرامی مالش دهید. می توان با امواج مافوق صوت نیز آن را جلای دوباره داد.

سنگ ماه تولد: آکوامارین (ماه مارس: ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین)

زیباترین سنگ ماه تولد سواروسکی متولد اسفند و فروردین ولنتاین کادو

آکوامارین به معنای آب دریاست. در قرن نوزدهم میلادی شهرتی خاص داشت. اطلاعات بیشتر، لینک زیر در همین سایت:???
کلیک کنید.

 

سنگ ماه تولد توپاز آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت)

سنگ ماه تولد فروردین و اردیبهشت توپاز سواروسکی کادو ولنتاین

تبریک. الماس جواهر ارزشمند متوادین ماه آوریل است. الماس در دسترس همهگان نیست؛ برای همین، سنگ توپاز سفید جایگزین الماس شده. توپاز سفید قدرت های جادویی دارد.

قابل توجه متولدین دسامبر (۱۰ آذر تا ۱۰ دی): توپاز ماه تولد شما هم هست.

توپاز نمادی از عشق، عاطفه و اقبال بلند ست. اگه عشقتون قیافه دوست داشتنی و شیرینی داره، هدیه ای منقش با سنگ توپاز بهش بدین. توپاز از نام یکی از جزایر مصر باستان در دریای سرخ به معنای آتش گرفته شده. سنگ های توپاز از معادن غنی در برزیل، نیجریه، استرالیا، برمه و مکزیک میان. سنگ توپاز شباهت نزدیکی با سنگ آکوامارین داره. توپاز به شکل مصنوعی و بیشتر به صورت طبیعی یافت میشه و به سختی میشه این دو رو از همدیگه تشخیص داد.
توپاز برای هندوها سنگ بسیار مقدسی هست که صاحبش رو از تشنگی نجات میده. عمر رو طولانی و قوای هوشی رو زیاد می کنه.
در آفریقا از توپاز برای ارتباط با روح مردگان بهره می گیرن.
اگه می خواین تمرکزتون زیاد شه، توپاز بهترینه. توپاز منبع انرژی های خلاقانه، رفع حرص، اعتیاد جنسی و بی خوابی ست. من اگه جای یه خانم باشم، به مرد رویاهام توپاز هدیه میدم تا عشقش متوجه خودم باشه نه دیگران

خواص پزشکی و  روانشناختی توپاز:
دور کردن ترس، آرام کردن خلق و خو، درمان دیوانگی و طاعون، درمانگر رماتیسم، رفع کابوس شبانه، رفع قرمزی، تورم و درد مفاصل، شفابخش بیماری های قلبی، خونریزی، دردهای شکمی و قفسه سینه، دوستی و وفاداری، نگهبان تن و روح در برابر خطرات و دشمنان.
گردنبندی از توپاز هدیه دهید تا عشقتان خشمگین نشود. همچنین، توپاز بلاهای شوم را برطرف و بینایی  و نور چشم را زیاد می کند.

سنگ ماه تولد: زمرد سبز (متولدین ماه مِی: ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)

بهترین سنگ ماه تولد زمرد اردیبهشت و خرداد سواروسکی کادو ولنتاین

با گذشت شش هزار سال استفاده از زمرد در فرهنگهای مختلف، هنوز از ارزش و جلای آن کم نشده. ریشه لغوی زمرد (emerald) در فارسی باستان سرچشمه دارد. زمرد نماد پیروزی، موفقیت در تجارت، صداقت، هوشمندی، اقبال بلند و حضور پررنگ است.در قدیم از گردن آویز یا انگشتر زمرد برای درمان صرع و تشنج استفاده می شده. مصریان باستان آن را نماد باروری و تولد دوباره می دانستند. زمرد بالغ به سبز تیره گرایش پیدا می کند. سخنرانان قدیم برایسخنوری جواهری از زمرد به خود می آویختند.
اگر از تاج محل در هند، نماد عشق یک پادشاه به ملکه خویش) دیدن کنید، متنون مقدسی که بر روی زمرد حکاکی شده می بینید.

خواص درمانیِ سنگ زمرد
زمرد برای شفای بیماری های سیستم اسکلتی، قلبی-عروقی، غدد آدرنال (در بالای کلیه برای ترشح برخی هورمونهای مهم)، بیماری های کبدی-کلیوی،دستگاه گوارش کابرد دارد.
انگشتر، گوشواره یا گرنبندی با ترکیب زمرد می تواند شما را در برابر عفونت، زخم، تب، سردرد و انواع درد محافظت کند. خواص درمانی دیگر زمرد عبارتند از: کاهش فشار خون بالا، پیشگیری از اختلالات پوستی، کم خونی، آسم، سوء هاضمه، تهوع…

درمان ذهن، روح و روان
زمرد انرژی های منفی را به مثبت تبدیل می کند. حس امنیت، آرامش و نزدیکی به ایزد ایجاد می کند. امید و ایمان می بخشد. شهوات نفسانی را متعادل و کنترل می کند.

زمرد اصل به سختی به دست می آید و زیر میکروسکوپ شناخته می شود. زمرد تقلبی ترک دارد و با نوعی روغن پوشانده شده تا ترک ها معلوم نشوند. زمرد تقلبی شفافیت کمتری داشته و تیرگی زیادتری دارد.

مراقبت از سنگ زمرد در جواهرات و تزیینات
از صابون یا مواد شوینده خانگی برای شستن و تمیزکردن انگشتر یا حلقه زمرد استفاده نکنین. چون چربی و روغن بیشتری جذبش می شه. از یک مسواک نرم، آب گرم و صابون خیلی ملایم برای شستن اسفاده کنین.

سنگ ماه تولد الکساندریت (همراه با مروارید) (ژوئن: ۱۱ خرداد تا ۹ تیر)

سنگ ماه تولد الکساندریت سواروسکی خرداد و تیر کادو ولنتاین

سنگ الکساندریت،  مشهور به سنگ جمعه و نماد ملی روسیه تزاری، سنگ مخصوص مدرن پسندهاست. این سنگ اولین بار در سال ۱۸۳۰ میلادی،روز تولد شاهزاده الکساندر، از معدن زمردی در کوههای اورال روسیه کشف شد. این سنگ در نور شب به سایه ای از نور قرمز و در روز به سبز می گراید. اکنون، این سنگ ها از معادن سریلانکا در جنوب هند و برزیل به کشورهای دیگر صادر می شوند.

خواص درمانی سنگ ماه تولد الکساندریت

می گویند که این سنگ واسطه ای بین این جهان مادی و جهان غیرمادی ست. قدرت تخیل، شهود و درک مستقیم و خلاقیت را دو چندان می کند. به کمک الکساندریت، دیگر در این دنیا احساس افسردگی نمی کنید و با آن راحت تر کنار می آیید.
اگه عشقتون زیادی اهل رعایتِ اصول و قوانین هست، با این سنگ متعادل و انعطاف پذیر تر میشه.
به گفته برخی محققان علوم پزشکی،، میشه از خواص اسکساندریت برای درمان بیماری های طحال، پانکراس، مشکلات پوستی و اعصاب و کم خونی استفاده کرد. حتما اسم لیزر الکساندریت رو هم شنیدین که برای جوانسازی و زیبایی پوست کاربرد داره و حسابی موفق بوده!!! الان می فهمیم که چرا هزینه های لیزردرمانی با دستگاه الکساندریت اینقدر ??? نیست و ???بالاست!!!

دوستان. مطلب ما درباره خواص سنگ های هر ماه تولد ادامه داره (قسمت دوم). با ما همراه باشین.
لینک منبع

الیانا

سنگ ماه تولد الکساندریت سواروسکی خرداد و تیر کادو ولنتاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *