قدرت جادویی رنگ ها در انواع سنگ سواروسکی (بخش اول)

قدرت جادویی رنگ ها در انواع سنگ سواروسکی (بخش اول)

سنگ سواروسکی

سلام دوستان. امروز چند داستان دلنشین از دیار جادویی پر از سنگ ها و کریستال های رنگی-روشن- تیره و درخشنده سواروسکی برای شما داریم. به علت تعدد انواع سنگ سواروسکی، این مطلب رو در چند بخش مجزا می نویسم.

سواروسکی یک راز ۵۰۰ ساله دارد که هرگز برای سازندگان دیگر برملا نمی کند:

راز ترکیب دقیق و متناسب کوارتز، سنگ، کریستال و مواد معدنی. و اندازه و شکل منحصر به فرد هر کریستال. سواروسکی ارتباط معنادار میان روان شناسی رنگ ها و نمادها را ادراک کرده و از این علم پیچیده بهره وری کرده است. از نظر علوم روانشناختی-رفتاری و فیزیکی، امواج نوری ساطع شده از هر رنگ اثر خاصی بر خلق و خوی ما دارند.

استادان حرفه زیبایی و دلربایی سواروسکی به خوبی می دانند که کدام رنگ چه مفاهیم متفاوت و حتی متضادی رو می تونه به هر فرد القا کنه. برای همین، علاوه بر کیفیت، زیبایی، و اوریجینال بودن طرح ها، مفاهیم متنوع برخورد رنگ ها (همگرایی یا واگرایی) رو هم حتما در نظر می گیرند.

سنگ یاقوتی سواروسکی (رنگ و نماد)

در سرزمین های شرقی یاقوت را اینگونه توصیف می کنند: “قطره ای از خونِ ریخته شده از قلب زمین مادر”. به قول سرخ پوستان آمریکایی و هندوها، یاقوت سلطان جواهرات نفیس است. کریستال یاقوت سواروسکی در طرح های مختلف زیبایی بی نقص خود را به نمایش می گذارد. یاقوت نمادشکوه و جلال سلطنتی و دارندگی و برازندگی ست.

گرانترین یا زیباترین سنگ سواروسکی قرمز یاقوتی

سنگ آبی سواروسکی Sappire

سنگ کریستال sappire نمادی از متولدین ماه شهریور (سپتامبر) هست. سافیروس یک کلمه یونانی به معنی آبی و نمادی از سیاره کیوان (زحل) در منظومه شمسی ست. پادشاهان پارسی چنین می پنداشتند که بازتابی از نور سنگ های زحل آسمان را به رنگ آبی نقاشی کرده است. سنگ سافیروس برای پادشاهان پارسی و اسقف های کلیسای کاتولیک بسیار مقدس شمرده می شد. از قدرت جادویی سافیروس در گردنبند یا ستاره آن برای دفاع در برابر بالایای شوم و سحر جادوگران بهره می گرفتند. این سنگ نمادی از الهیت، تقدس و اتصال به آسمان ها بوده است.

برای دیدن  ترکیب سافیروس با انواع کریستال سواروسکی در قالب انگشتر یا حلقه نامزدی، اینجا کلیک کنین. سنگ سافیروس با کریستال های زیر ترکیب میشه که هر کدومش رنگ و نماد منحصر به فردی داره: توپاز سفید، توپاز آبی، زمرد سبز و غیره.

زیباترین و باکیفیت ترین سنگ آبی سافیروس sappire سواروسکی ماه تولد شهریور

سنگ کوارتز دودی سواروسکی

(رنگ و نماد)

سنگ جواهر کوارتز یکی از نمادهای ملی اسکاتلند است. دودی نمادی از متولدین هشتمین برج فلکی (عقرب) و پلوتون است. عقرب نمادین شخصی آرام، مرموز، خونسرد و بی رحم را نشان می دهد که به قوانین دنیا آشناست. سنگ کوارتز دودی به آسانی تراش می خورد و به شکل دلخواه در می آید. برای همین، در ترکیب با کریستال و آلیاژ، انواعی از طرح های زیبا و چشم گیر را پدید می آورد.

زیباترین سنگ سواروسکی کوارتز دودی

سنگ زمرد سبز سواروسکی (رنگ و نماد)

شهرت ۶۰۰۰ ساله ی سنگ جواهر زمرد بر هیچکس پوشیده نیست. یک زمرد واقعی دو تا سه برابر الماس ارزش دارد. یک افسانه هندی می گوید: نام زمرد (ماراکاتا)  از زبان سانسکریت به معنای سبزترین رویندگان سبز گرفته شده است. به قولی، ریشه اصلی نام کنونی زمرد (emerald) به پارسی باستان باز می گردد. زمرد نشانه ی اهمیت و پیروزی فرد و مایه قوت بینایی فرد است. اگر قصد ابراز وفاداری به عشق خودتان را دارید، طرحی از جواهر یا کریستالی که با زمرد ترکیب شده هدیه بدین.

 

زیباترین سنگ زمرد سواروسکی

 

سنگ آکوامارین (سبز-آبی دریایی) سواروسکی

سنگ آکوامارین نماد متولدین ماه مارس ( ۱۱ اسفند تا ۱۲ فروردین) است. در گذشته، از این سنگ برای جذب طرف مقابل و عشق بهره می بردند. به باور رومی ها، حکاکی طرح قورباغه روی سنگ آکوامارین دشمنان را آرام و به دوست تبدیل می کرد. برای قدیمی ها، آکوامارین برای عبور امن و امان از دریاهای طوفانی سهمگین کاربرد داشت. این سنگ نمادهای شادی، تقدس، جوانی جاودان، رستگاری و …را با خود حمل می کند.

سنگ آکوامارین سبز-آبی دریایی سواروسکی ماه فروردین اسفند

سنگ سواروسکی توپاز (رنگ و نماد)

سنگ توپاز نشان متولدین ماه دسامبر (۱۱ آذر تا ۱۱ دی) و نماد عشق، عاطفه، دوست داشتنی بودن و نیت خوب است. سنگ توپاز در کشورهایی مانند نیجریه، استرالیا، برزیل، برمه و مکزیک یافت می شود. توپاز در اروپا از قرون وسطی تاکنون ارزش خاصی داشته است.

سنگ توپاز سواروسکی

دوستان. مطلب ما درباره سنگ ها و کریستال های سواروسکی ادامه دارد. برای ادامه در بخش دوم با ما همراه باشین

لینک منبع ۱

الیانا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *