کدام سنگ سواروسکی نماد ماه تولد من هست؟ تیر ماه تا دی ماه

زیباترین کادوهای ولنتاین از سنگ ماه تولد کهربا یا تورمالین سواروسکی: اکتبر (متولدین 9 مهر تا 9 آبان)

سنگ ماه تولد سواروسکی: تیرماه تا دی ماه

سلام دوستان. از زیباترین و چشمگیرترین ها در دنیا، سنگ های خوش تراشی ست که در انواع جواهر و زیورآلات می درخسند. شاید همه ما پول کافی برای خرید جواهرات گرانقیمت نداشته باشیم. ولی می تونیم از سنگهای کوچک سواروسکی در انواع طرح ها با قیمت های کمتری بهره مند شیم. این رزوها ولنتاین نزدیکه و چقدر عالی میشه که چیزی به طرف مقابلمون هدیه بدیم؛ که نمادهای آرامش و عشق ماندگار رو داشته باشه.
در قسمت دوم سنگ ماه های تولد با من همراه باشین. بخش اول، سنگ ماه تولد از ۱۱ دی ماه تا اواسط تیرماه رو معرفی کردم و دونه دونه نمادهاشونو گفتم.

 

سنگ یاقوت: نماد ماه تولد جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد)

زیباترین کادو: سنگ ماه تولد سواروسکی یاقوت روبی قرمز تیر ماه و مرداد ماه

یاقوت نشان ایمان، وفا و عشق حقیقی ست. در مشرق زمین، یاقوت قطره ای از خون تصور می کردند که از قلب زمین می چکد. در نظر سرخپوستان و هندوها، یاقوت ارباب جواهرات دیگر شمرده می شد. طبقه بندی انواع یاقوت طوری بود که افراد عامه نیز می توانستند تهیه کنند. یاقوت بیش از هر سنگ دیگری عواطف را به سوی خود می کشاند. هزاران سال است که یاقوت نمادی از انرژی، عواطف پرشور، حس آتشین، قدرت، مایه گردش خون در بدن و میل به حیات است.

سنگ تولد: یاقوت نعمتی برای تن، ذهن و روح و روان:

اگر یبش فعال هستید، دستبندی یا گردنبندی از سنگ یاقوت به خود بیاویزید تا آرامش و تعادل یابید.
اگر از بی انگیزگی یا بی هدف بودن رنج می برید، یاقوت را همراه همیشگی خود انتخاب کنید.
اگر کابوس می بینید، زا یاقوت کمک بگیرید تا خواب های نورانی و سرسبز از پشت پرده نمایان کند.
اگر شریکتان از نظر جنسی بی میل است و عاشق اویید، زیورآلاتی از یاقوت به وی هدیه دهید.
اگر تمایل به آشتی با فردی سرسخت را دارید، بگذارید چشمانش یاقوت شما را در خود نگه دارند.
با یاقوت خستگی و کوفتگی تن رفع شده و سموم از خون دفع می شوند.
یاقوت جریان خون را گردش می دهد و تب را قطع می کند.
غدد آدرنال بالای کلیه به کمک انرژی یاقوتی هورمون بهتری ترشح می کنند؛ کلیه ها، طحال و اندام تولید مثل نیز با یاقوت فعال و پویا می شوند.

سنگ ماه تولد زبرجد (آگوست: ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)

بهترین و قیمت مناسب: کادو ولنتاین: سنگ ماه تولد سواروسکی دی ماه تا تیر ماه

سنگ زبرجد به رنگ سبز سیر (پریدوتیت/پریدات) نماد ماه تولد آگوست و جواهر ملی کشور مصر است. یعنی، متولدین دهم مرداد تا نهم شهریور. زبرجد نماد دوستی ها و از بین برنده ی افسوس و حسادت است. چشم زخم را دور رانده، بینایی و شادمانی  را افزون می کند؛ و عشاق را به هم می رساند.

برخی برای احیای (شانزدهیم) سالگرد ازدواجشان از این سنگ کمک می گیرند. تاریخ زبرجد به ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد. جزیره توپاز در مصر باستان و دردریای سرخ سرمنشاء زبرجد بوده است.  زمانی خزانه های کلیساهای قدرتمند در اروپا از سنگهای قیمتی زبرجد بی نصیب نبودند.اما در دل جنگ های خونین و غارتگری ها ربوده شدند. اکنون، بقایای آنها در سنگهای کوچکتر داخل جواهرات گوناگون در جای جای دنیا پنهان شده اند.

سنگ ماه تولد یاقوت کبود: ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر)

بهترین کادو ولنتاین: سنگ یاقوت کبود سافیروس ماه تولد سپتامبر شهریور تا مهر

در اسطوره ها، زحل، دومین سیاره بزرگ منظومه شمسی، خدای کشت و زرع بود که یاقوت کبود را معشوقه خود می دانست. یاقوت کبود نمادی از نیکوکاری، بخشندگی، پرهیزکاری، و توبه است. سنگ یاقوت کبود عقل، درستی، فهم، عدالت و شعور برای صاحبش به ارمغان می آورد. اجداد پارسی ما، هخامنشیان، و پدران کلیسا یاقوت کبود را سنگی آسمانی می پنداشتند. روحانیون یهود می گفتند ده فرمان موسی بر روی لوحی آسمانی از یاقوت کبود نوشته شده است. پادشاهان نیز گردنبندی از یاقوت کبود را برای راندن دشمن از خود به گردن می انداختند.
خبر جالب: موزه تاریخ ملی در نیویورک آمریکا سنگی از یاقوت کبود ۵۶۳ قیراطی در اختیار دارد. این سنگ “ستاره هند” نام دارد.
اگر به دنبال آرامش هستید، یاقوت کبود شفابخش است. گناه را دور، و عشق وفادارانه و رمانتیک را نزدیک می کند. یاقوت کبود گنجینه ای از ایمان، امید، وفاداری، فکر پاک و قلب نورانی ست.

 

سنگ ماه تولد کهربا یا تورمالین سواروسکی: اکتبر (متولدین ۹ مهر تا ۹ آبان)

 

زیباترین کادوهای ولنتاین از سنگ ماه تولد کهربا یا تورمالین سواروسکی: اکتبر (متولدین 9 مهر تا 9 آبان)

سنگ کهربا همراه با عقیق نماد ماههای تولد مهر و آبان است. کهربای صورتی نماد انسانیت و بشردوستی ست. اگر می خواهید کسی بی قید و شرط عاشق شما شود، کهربا کمک خوبیست. اگر می خواهید عشقی را فراموش کنید  آرام گیرید، باز هم کهربا به کمکتان می آید. اولین بار بازرگانان هلندی بودند که کهربا را از دل سواحل غربی ایتالیا (قرن ۱۷) بیرون کشاندند. در آن زمان،کهربا را با یاقوت قرمز یکی می دانستند. ویژگی ماندگاری و دوام این سنگ در اشیاء حکاکی شده در موزه های جهان خودنمایی می کند.  هر فرهنگ نماد و نگاه متفاوتی درباره کهربا دارد. از دید قرون ۱۷ و ۱۸، کهربا یار و دوستدار همیشگی هنرمندان، نویسندگان، و هنرپیشگان است. در برخی فرهنگ های آفریقایی، کهربا خاصیت ضد توهم داشت.  در جشن هندوان باستان، کهربا وسیله ای برای رواج خیرو نیکی، افزایش بصیرت و شناسایی تبهکاران و آدمهای پردردسر استفاده می شد.
در نظر کیمیاگران گذشته، کهرباابزاری برای جمع تضادها، نمایش نیکی و روحانیت، روشنگری و تبدیل فلز ناچیز به طلا بود.

زیباترین گردنبند قلبی شکل: سنگ ماه تولد کهربا یا تورمالین سواروسکی: اکتبر (متولدین 9 مهر تا 9 آبان)

آثار روانشناختی و پزشکی سنگ کهربا
کهربا برای سلامت دستگاه گوارش و استحکام دندان و استخوان مفید است. اختلالات غده های آدرنال (ترشح هورمون) واقع در بالای کلیه را برطرف می کند. درمانگران امروزی از کهربا برای درمان استرس و تروما (تکانه های روحی و جسمی شدید) بهره می برند. مشاوران و خردمندان از کهربا برای آگاهی و بصیرت بیشتر، ادراک سخنان طرف مقابل و دوستی بی قید و شرط بهره می برند.
کهربا احساسات منفی، دلشوره و افکار پریشان را دور می سازد. حملات پانیک و ترس و وحشت به کمک کهربا محو می شوند. انرژی نوری کهربا رباینده ی ثروت، دوستی، احسان، عقل، آرامش درون، تاین اهداف و دورکننده خطر می باشد.
نگاهی به چندین رنگ نور کهربایی در تصویر زیر بیاندازید:

زیباترین کادوهای ولنتاین از سنگ ماه تولد کهربا یا تورمالین سواروسکی: اکتبر (متولدین 9 مهر تا 9 آبان)

 

سنگ ماه تولد کوارتز لیمویی (متولدین نوامبر: ۱۰ آبان تا ۹ آذر)

زیباترین سنگ ماه تولد کوارتز زرد لیمویی سواروسکی برای متولدین آبان و مهر

کوارتز لیمویی نماد متولدین نوامبر: آبان و آذر است. ستاره های هالیوودی زمانی به شدت مجذوب این سنگ باارزش می شدند. اکنون به مانند گذشته کمیاب نیست و همین یک خوش شناسی برای افراد عامه می باشد. با بودجه کمی می تواند زیروآلات و کمد خود را به این سنگ مزین کنید.

فواید کوارتز لیمویی برای تن و روح

به باور برخی، انرژی درمانی با کوارتز به درمان افسردگی، رفع ترس، بیماری های گوارشی، کلیوی و مجاری ادرار کمک می کند. سموم ناشی از مصرف داروهای شیمیایی را رفع می کند. خون را تمیز و به بهبود سیستم گردش خون کمک می کند. کوارتز برای بهبود طحال و پانکراس و اختلالات بینایی و اعصاب مفید است. در دستگاههای لیزر لیپوساکشن از انرژی سنگ گوارتز برای درمان سلولیت بهره می گیرند. فروبردن سنگ کوارتز در آب بریا رفع سموم بدن کمک کننده است. همچینن، برای درمان اختلالات قاعدگی، عدم تعادل هورمون ها، تیروئید، اختلالات مثانه و رفع خستگی فواید زیادی دارد.

 

سنگ ماه تولد توپاز (متولدین دسامبر: ۱۰ آذر تا ۱۰ دی)

کادو ولنتاین: سنگ سواروسکی توپاز متولدین دسامبر آذر و دی ماه

از سنگ توپاز در چهارمین یا نوزدهمین سال سالگرد ازدواج استفاده می شود. توپاز نماد عشق، عاطفه، راستی، وفاداری، بخت بلند و معشوقی دوست داشتنی ست. سنگ توپاز در کشورهایی مانند نیجریه، استرالیا، برزیل، برمه و مکزیک یافت می شود. توپاز در اروپا از قرون وسطی تاکنون ارزش خاصی داشته است.
توپاز در چندین رنگ وجود دارد: بی رنگ، آبی و سبز، زرد، قهوه ای، صورتی و غیره. برخی از انواع تپاز خاصیت رادیواکتیو دارند و در صنایع استفاده می شوند. اما نوع مورد استفاده ذر جواهرات ضرری ندارد.
خواص سنگ توپاز عبارتند از:
رفع بی خوابی، عمر طولانی تر، کنترل میل جنسی، دور کردن بلایا، آرام کننده خلق و خو، رفع دلهره و ترس، رفع دردهای شکمی و قفسه سینه،

 

دوستان خوبم. مطالب سه سوت کادو درباره کادوهای زیبا ادامه دارد. برای دیدن قسمت اول سنگ های ماه تولد (دی ماه تا تیرماه)

اینجاکلیک کنید.

لینک منبع

سه سوت کادو لحظه های شاد و به یادماندنی برای شما آرزو دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *