تفاوت فندک زیپو اصل و کپی

فرق زیپو اصل و فیک

از سال ۱۹۳۲ که اولین فندک زیپو ساخته شد تا دهه ۷۰ میلادی فندک های زیپو دارای طرح های متفاوتی بودند اما از دهه ۷۰ به بعد زیپو به آنچه ما میشناسیم تغییر پیدا کرد. کمپانی زیپو هر ساله ۱۲ میلیون فندک تولید میکند که در حدود یک چهارم آن را کلکسیون دارها نگهداری میکنند.این حجم از علاقه مندی مخاطبین باعث شده است که سودجویان به فکر تولید و عرضه ی زیپو های تقلبی بیوفتند.

اگر قصد خرید یک فندک زیپو اصل را دارید در وهله ی اول از فروشگاه ها و عرضه کننده های مورد اطمینان خرید کنید، فندک های زیپو اصل در برابر وزش باد خاموش نمیشوند این فندک ها با بنزین روشن شده و پس از شعله ور شدن فتیله احتیاج به نگه داشتن ضامن برای روشن نگه داشتن فندک نیست و برای خاموش کردن فندک کافیست تنها درب فندک را ببندید!

در ادامه به مقایسه یکی از معروف ترین فندک های زیپو به نام کنستانتین constantine 1941 ، که در فروشگاه سه سوت کادو موجود و قابل خریداری میباشد ، با نمونه ی کپی آن میپردازیم :

  •  در عکس سمت چپ ( فندک اصل) حکاکی ها بسیار عمیق تر از نمونه ی سمت راست (فندک کپی) میباشد.
  • در نمونه اصلی آن در داخل حکاکی خطوط مشکی پررنگی دیده میشود که در نمونه کپی آن این خطوط بسیار کمرنگ تر هستند.
  • فندک اصل constantine 1941 به رنگ طلایی بسیار شفاف است که در نمونه تقلبی آن رنگ بدنه کدر است.
  • این نوع بسیار زیبای فندک زیپو دارای شش وجه طراحی شده میباشد که در نمونه تقلبی اینطور نیست.
  • نوشته های حک شده در زیر فندک باید کاملا یکدست و یکنواخت باشند که در زیپوهای تقلبی چنین دقتی مشاهده نمیشود.

همانطور که مشاهده میکنید این دو فندک در کنار هم قابل تشخیص برای اصل بودن و یا تقلبی بودن است پس با دقت و مطالعه دقیق در رابطه با فندک و فروشگاه مورد نظر خود خرید کنید.

در انتها شرط اصلی برای ضمانت محصول و کیفیت آن فروشنده و فروشگاه معتبر آن میباشد برای خرید خود لطفا به صفحه های اینستاگرامی که ضمانت و فروشگاه های قابل اطمینانی ندارند اعتماد نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *