بیوگرافی موسس برند Calvin Klain

کلوین ریچارد کلاین (به انگلیسی: Calvin Richard Klein) در ۱۹ نوامبر سال ۱۹۴۲ متولد شد. او یک طراح مد آمریکایی و بنیانگذار برند کلوین کلاین در سال ۱۹۶۸ است. او در طیف وسیعی از خطوط لباس فعالیت میکند که شامل لباس، جین و لباس زیر، عطر، جواهر و ساعت است. او همچنین به استفاده از مدل های مشهور و تولید تبلیغات تحریک آمیز شناخته شده است.
زندگی نامه:
کلوین کلاین متولد ۱۹ نوامبر سال ۱۹۴۲ در کشور آمریکا است. او در مدرسه ی هنرهای عالی و طراحی مد و لباس، نام نویسی کرد و شروع به تحصیل نمود، اما هرگز نتوانست از این مؤسسه ی مد نیویورک فارغ‌ التحصیل شود اما در سال ۲۰۰۳ دکترای افتخاری دریافت نمود. او دوره ی کار آموزی خویش را در زمینه ی مدل و طراحی لباس در طی سال ۱۹۶۲ در یک کار گاه کوچک که خط تولید قدیمی کت و شلوار را داشت شروع کرد. بعد از گذشت ۵ سال توانست کار طراحی مدل لباس زنانه و مدل لباس دخترانه و سایر طراحی‌ها در مغازه‌های نیویورک، را آغاز کند. Calvin klein اولین موسسه خود را در سال ۱۹۶۸ با دوست و یار دوران کودکی خود به نام بری شوارتز راه‌اندازی کرد.

کلاین توانست خود را به عموان یکی از رهبران طراحی مد در جامعه ای که شامل عده ای از یهودیان مهاجر در برانکس بود بشناساند.او همراه با افرادی مانند رابرت دنینگ طراح به نام رالف لورن. آو، قدم بردارد. او همچنین از حمایت بارون نیز برخوردار بود. او توسط آشنایانی که داشت به صحنه نمایش مد (صحنه ی گلچین مد) معرفی شد. این فرد بلافاصله به خاطر استعدادی که در طراحی داشت در اولین نمایش خود که در (هفته مد نیویورک) به نمایش گذارده شد به رسمیت شناخته شد و خود را به جامعه ی بسیار بزرگتری معرفی کرد، قابل ذکر است او موفق به کسب موفقیت دیگری هم قبل از آن به شده بود من الجمله هم راه اندازی اولین خط تولید شلوارهای جین بود.
ازدواج ها:
او در سال ۱۹۶۵ ازدواج کرد و دارای فرزند دختری به نام مارچی شد. دختر کوچک او حال راه پدر خویش را ادامه میدهد که و در حال حاضر به عنوان تولید گر استعدادهای درخشان NBC که در شنبه شب‌ها برنامه ی زنده پخش میکند فعالیت می‌کند. آقای کلین در سال ۱۹۷۴ طلاق گرفت. بعد از آن دخترش در حادثه ای در یک ماجرای گروگانگیری که در سال ۱۹۷۸ رخ داد به مدت ۹ ساعت به گروگان گرفته شده بود که با پرداخت باج به مبلغ ۱۰۰/۰۰۰ $ آزاد شد. البته کسانی که او را به گروگان گرفته بودند هم توسط پلیس دستگیر شدند. کلوین در سال ۱۹۸۶ دوباره ازدواج کرد و سعی در خوشبختی دوباره نمود، این بار با یک فارغ الالتحصیل مد به نام خانم کلی رکتور که در کمپانی خود او مشغول به کار بود ازدواج کرد. خانم کلی رکتور در طی سال های بعد به عنوان یک عکاس بی نظیر شناخته شد اما متاسفانه این زندگی نیز پایدار نبود و در سال ۲۰۰۶ از یکدیگر جدا شدند.
کلین درامدی بسیار بالا داشت او در سال ۲۰۰۳ املاک عجیب و بزرگی خریداری نمود، املاک او واقع در روستای ساوتهمپتون در بخش لاگ آیلند و در شهر نیویورک است که در مقابل اقیانوس واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *