با تاریخچه سواروسکی آشنا شوید

تاریخچه سواروسکی

دانیل سواروسکی یا دیوید سواروسکی، پسر یک شیشه بر اهل Bohemia بود.

شرکت سواروسکی یک شرکت اتریشی سازنده شیشه کریستال‌های تزئینی، جواهرات و لوازم جانبی لوکس است که در سال ۱۸۹۵ توسط دانیل سواروسکی تاسیس شده است.

تلفظ صحیح این برند در چک اسلواکی قدیم (اکنون به چند کشور از جمله چک تقسیم گردیده است) سواروسکی خوانده میشود در انگلیسی سواروسکی گفته میشود، اما این برند به گویشهای مختلف متفاوت خوانده میشود مانند زاواروسکی.

«دانیل زاواروسکی» در سال ۱۸۹۲ زمانی که پسرش ویلهام تنها ۱۷ سال داشت با توجه به اینکه علاقه زیادی به ستاره شناسی و نجوم داشت به تولید قطعات اپتیک دست زد و سپس با استفاده از تجهیزات برش الکتریکی به تولید جواهرات با شکل و شمایل خاص که پرداخت، که این کریستالهای تولیدی شکست نور بسیار بیشتری نسبت به سایر کریستالها داشتند. تولیدات سواروسکی در تولید جواهرات، مجسمه، طراحی لباس و نورپردازی خانه و چراغ استفاده میشوند.

کریستال های سواروسکی چه هستند؟

کریستال های سواروسکی جواهرات ساخته ی دست انسان در اتریش هستند.در سال ۱۸۹۲، او یک دستگاه برش انقلابی برقی اختراع و ثبت نمود که از آب و برق برای برای تولید شیشه های کریستال استفاده میکرد.این کار باعث شد جواهرات با دقت بیشتری نسبت به دست ساخته شوند.

  • سواروسکی صاحب بیش از ۲۵۰۰ کارمند است.
  • در سال ۱۹۸۸ گل سواروسکی به قو تبدیل شد و تا کنون همچنان لوگوی سواروسکی مانده است.
  • سواروسکی اولین دوربین تفنگ را در سال ۱۹۵۹ و اولین تلسکوپ متغیر خود را در سال ۱۹۶۷ تولید کرد.
  • کمپانی سواروسکی شهرت جهانی در ساخت کریستال و جواهرات تراش خورده دست و پا نمود و با سه شرکت به نام های سیگنیتی و Swareflex ادغام شدند. همچنین با شرکت فیلیپس قراردادی بسته تا برای این شرکت لوازم الکتریکی با تزئینات کریستال تولید کند.
  • در آمد سواروسکی در سال ۲ میلیارد دلار برآورد گردیده است.
  • در سال ۱۹۹۵، سواروسکی موزه ای وسیع در اتریش دایر کرد و مجموعه های سواروسکی خود را در آن به نمایش گذاشت.

فروشگاه اینترنتی سه سوت کادو امکان خرید آنلاین زیورآلات سواروسکی اصل را در ایران برای شما هموطنان میسر ساخته است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *