آیفون یا سامسونگ؟ کدام بهتر است؟

در این مقاله قصد داریم با هم وارد دنیای این دو کمپانی مطرح آمریکایی و کره ای شویم.

تاریخچه آیفون:

<b>شرکت اَپِل</b> یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساختن لوازم الکترونیکی کامپیوتر و موبایل فعالیت می‌کند. این کمپانی در ابتدا با نام شرکت کامپیوتری اپل در یکی از شهرهای ایالتکالیفورنیا به نام کوپرتینو، که در موقعیت جغرافیایی دره سیلیکون قرار دارد واقع در کشور آمریکا را اندازی شد.

این کمپانی توسط کامپیوترهای مکینتاش و دستگاه پخش کننده موسیقی آیپاد در دهه‌ ی هفتاد میلادی به بازار عرضه شد خود را به جهانیان شناساند. شرکت اپل در ماه آوریل در سال ۱۹۷۶ توسط استیو وزنیاک ۲۱ ساله که در آن زمان مهندس کامپیوتر بود و استیو جابز که تنها ۱۶ سال داشت راه اندازی شد.

اپل در سال ۲۰۱۱، با درآمد سالیانه بیش از ۶۰ میلیارد دلار به عنوان برترین شرکت فناوری و  الکترونیکی به عنوان با ارزش‌ترین شرکت در طول تاریخ در جهان شناخته شد.

آیا کمپانی اپل میتواند مشتریان خود را راضی نگه دارد؟

زندگینامه اپل را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد: یکی هنگام حیات و مدیریت استیوجابز و دیگری دوران پس‌ از‌ آن! اما چرا این دو دوره‌ را از یکدیگر جدا کردیم؟ اگر نگاهی به مدیریت استیوجابز بیندازیم در می‌یابیم که او معتقد بود کاربران دقیقا خواسته‌هایشان را نمی‌دانند بلکه نیاز و خواسته آن‌ها را باید به خوردشان داد! ازجمله تغییراتی که استیوجابز به‌سختی در مقابل آن ایستاده‌بود بزرگ‌تر کردن صفحه‌نمایش آیفون بود! امری که بعد از فوت او به‌تدریج انجام پذیرفت اما در هنگام مدیریت جابز و با توجه به تفکر او در رابطه با اینکه کاربر باید بتواند با شصت خود تمام صفحه‌نمایش را لمس کند، این اتفاق به‌ هیچ‌وجه قابل انجام نبود. تحولات بعد از مرگ استیوجابز در اپل بیشتر در حوزه مشتری‌مداری و توجه به درخواست کاربران بود و ازجمله آن‌ها می‌توان به افزایش تعداد هسته‌ها در پردازنده، افزایش حافظه‌ اجرایی و تغییرات دیگری که اگر استیو هنوز زنده بود به احتمال زیاد شاهد آن‌ها نبودیم!

تاریخچه و مشتری مداری سامسونگ:

سامسونگ یه کمپانی چند ملیتی است که از شرکت های خوشه ای و تعداد زیادی زیر مجموعه تشکیل شده است که کمپانی عظیمی را در کره ی جنوبی به خود اختصاص داده است. این کمپانی تولیدکننده ۲۰ درصد از سود ناخالص کشور کره ی جنوبی است!!

سامسونگ یک شرکت مطرح کره ای است، کمپانی که از همان ابتدا بر اساس درخواست های کاربران شکل گرفت. به همین جهت می‌توان توجه به نیازهای کاربران را به‌ خوبی در تمامی محصولات این کمپانی خصوصا محصولات قدیمی تر مشاهده کرد. خط مش مشتری‌ مداری در سامسونگ برعکس اپل، روندی تقریبا نزولی داشته است. از نقطه ای که سامسونگ به جهت رقابت با دیگر کمپانی های بزرگ جهان گوش خود را برای درک و شنیدن نیاز مشتری تیزکرده بود زمان زیادی گذشته است و این شرکت تبدیل به امپراتوری بزرگی در دنیای تکنولوژی و فناوری شده است. سیر نزولی کاربر دوستی و رضایت پسندی سامسونگ از زمان به نمایش گذاشتن موبایل گلکسی‌ S5 مشاهده شد، زمانی که کاربران مخصوص و طرفداران این برند به تغییر متریال و طراحی در این محصول پرطرفدار سامسونگ بودند، این کمپانی به نظرات و درخواست های آن‌ها توجهی نکرد و پرچم‌دارش را با مواد اولیه بی‌کیفیت و با طرحی کاملا تکراری به بازار عرضه کرد، کاری که باعث سست شدن پایه‌های این ابر کمپانی گردید. اگرچه سامسونگ تلاش کرد تا در پروژه های بعدی این نقص و بی توجهی خود را به مشتریان جبران کند، کاربران مخصوص نتوانستند این بی توجهی در گذشته را فراموش کنند. به طور کلی تغییرات در برخی بخش‌های این برند باعث عقب‌گرد شد که من جمله آن‌ها می‌توان به پشتیبانی نکردن از کارت‌حافظه و حذف خاصیت ضدآب بودن این محصول در بورس آن زمان اشاره‌ کرد. با تمام این تفاصیل نمی‌توان منکر مشتری‌مداری و کاربر دوستی سامسونگ شد، تمام تلاش او در این زمینه است که سعی می‌کند تلفن‌های همراه و یا دیگر محصولات خود را ازنظر سخت‌افزاری در سطح بالایی نسبت به قیمت نگه‌دارد و این موضوع بسیار ضروری است، در حال حاضر مهم‌ترین نگرانی این کمپانی، روند سوددهی است و متاسفانه این موضوع باعث دل نگران شدن طرفداران در رابطه با آینده سامسونگ شده است. تنها موضوعی که می‌تواند برای این شرکت امیدوارکننده باشد این نکته است که این امپراطوری نگاهی بهپیشینه خود بیندازد تا متوجه شود که این کاربران بودند که به شرکت را تبدیل به یک ابر کمپانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *